relokacja-fabryk.jpg
08.04.2020
Zasady bezpieczeństwa przy relokacji fabryk

Firmy zajmujące się relokacją fabryk biorą na siebie odpowiedzialność związaną z zarządzaniem drogimi maszynami składającymi się zazwyczaj na skomplikowane linie produkcyjne. Właśnie dlatego tak ważne są kwestie bezpieczeństwa tego typu przedsięwzięć.

Restrykcyjne przestrzeganie zasad

W przypadku relokacji drogich maszyn nie ma mowy o przypadkowych posunięciach. Niewłaściwy przewóz i rozładunek mogą doprowadzić nie tylko do uszkodzenia sprzętu, ale również do innych niebezpiecznych sytuacji takich jak wypadki z udziałem ludzi. Właśnie dlatego pracownicy firmy zajmującej się relokacjami powinni być odpowiednio przeszkoleni w realizacji procedur bezpieczeństwa, w tym muszą ściśle stosować się do metodyki wykonywania tego typu prac.

Zarządzanie ryzykiem

Nawet gdy pracownicy nie napotykają na żadne problemy związane z relokacją, muszą być przygotowani na różne niebezpieczne sytuacje. Dlatego tak istotne jest zarządzanie ryzykiem, które polega na sprawdzeniu, jakie potencjalnie niebezpieczne sytuacje mogą przydarzyć się na etapie przemieszczania maszyn oraz w jaki sposób można im zapobiegać. Ważne jest również bieżące reagowanie tak, aby transport przebiegał jak najszybciej i jak najbardziej sprawnie.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

W przypadku każdej relokacji - niezależnie od stopnia jej zaawansowania - obowiązują podstawowe zasady. Jedną z nich jest używanie zestawu rolkowego, który ma uniwersalne zastosowanie przy tego typu przedsięwzięciach. Przy relokacji na rolkach pochylenie nie powinno być większe niż 2% tak, by zagwarantować stabilność przewożonym maszynom (ładunek nie może się przewrócić). Firma relokacyjna ma ponadto obowiązek zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, dlatego podczas pracy mają być wyposażeni w okulary ochronne, kaski, a także kamizelki odblaskowe.

Bezpieczeństwo to klucz do tego, by relokacja fabryk i maszyn odbywała się w sposób sprawny i nie groziła uszkodzeniem drogiego sprzętu. Jeśli są Państwo zainteresowani tego typu usługami, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.